Spetsialistid
Karl Frederik Pruuden
Karl Frederik Pruuden
Füsioterapeut
T00955

Karl Frederik on omandanud füsioteraapia bakalaureusekraadi Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis (2023) ning on hetkel omandamas ka füsioteraapia magistrikraadi Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis. Magistritöö teemaks on: “Õlaliigese seisund ja lihasfunktsioon õlaliigese eesmise ebastabiilsuse kirurgilise ravi järgselt”. Antud magistritöö on osa suuremast radioloogide ja dr. Madis Rahu ühisuuringust, milles uuritakse 10 aasta jooksul opereerituid õlaliigeseid.

Bakalaureuseõpingute ajal olid lemmikuteks praktikad erinevates haiglates neuroloogiliste ja skeleti-lihassüsteemi probleemidega patsientidega. Erasmus programmi raames oli 3 kuud Hispaanias, kus sai lisaks haiglapraktikale ka füsioterapeudina spordimeeskonna juures töötamise kogemuse. Magistriõpingute ajal on Karl töötanud aktiivselt ka Eesti Jalgpalli Liidu Arte Akadeemias, ravides noortel jalgpalluritel tekkinud sporditraumasid ja ülekoormusvigastusi ning tegeledes ka operatsiooni läbinud mängijate taastusraviga.

Karl on spetsialiseerunud skeleti-lihassüsteemi füsioteraapiale ning tema suureks huvialaks on esmalt sporditraumad (nt. luumurrud, liigest ümbritsevate sidemete venitused, lihasrebendid), harrastus- ja tegevsportlastel tekkinud ülekoormusvigastused (nt. kõõlusepõletikud ja lihaspinged) ning operatsioonijärgne füsioteraapia. Oodatud on ka teised luu-lihaskonna probleemide ja vaevustega patsiendid, kellel esineb igapäevaelu segavad ja elukvaliteeti vähendavad alaseljavalu, liigesvalu, lihaspinged jne. Seisundi hindamisele ja sümptomaatika algpõhjuste leidmisele järgneb nõustamine, terapeutilise harjutuskava koostamine ning vajadusel võtab appi ka manuaalteraapia võtted.

Teostatavad teenused:
Füsioteraapia, Kombineeritud masaaž, Kinesioteiping
Shopping Cart
Scroll to Top