JALATALDADE KOORMUSUURING
LÜHIDALT
Jalataldade koormusuuring ja kõnnianalüüs loomulikul liikumisel tehakse 1,5mm paksuste sensortaldadega, mis käivad uuritava jalanõudesse ja andme saatjad takjakinnitusega ümber säärte. Uuringuna kõnnitakse vabalt oma loomulikku kõndi tehes piisava hulga andmete saamiseks 40 meetrit.
On võimalus teada saada kaebuste põhjused ja koos planeerida strateegia muutusteks!
PÕHIMÕTE
Uuring näitab kõnnimustri joont kannalöögist suure varba äratõukeni ning selle kattuvust või ebakindlust kõnni jooksul. Programmis on näha piirkonniti jalalaba koormuspunkte kõnnil. Sisetalda kasutades ja testi korrates saab alati kontrollida koheselt, kuidas tald käitub toestuse/pehmenduse korral. See on hea töövahend leidmaks optimaalne lahendus valude leevendamiseks – võtta kasutusele toimiv tallatugi ja teha õigeid harjutusi.
Samamoodi saame me testida jalanõude sobivust ja saame aidata jalataldade tundehäiretega inimesi (nt insuldi patsiendid, diabeedikud), kes ise enam ei tunne jalanõude ja taldade suuri koormuspunkte.
KAS MA OLEN SOBILIK KANDIDAAT?
Uuring sobib kõigile, kes liiguvad abivahenditeta (k.a sportlased, tervisesportlased), kuid kes on tundnud jalavaevusi, valu kõnnil jalalabas, hüppeliigestes, põlvedes, puusades või seljas.
Pöördu meie poole, kui sul esineb järgnevaid kaebuseid:
- kõndimise või treeningu ajal jalavalu või väsimus
- jala deformatsioon (kõrge või madal piki- või ristivõlv, lampjalgsus, Hallux Valgus, Hallux Limitus, kukekannus, haamervarbad)
- plantaarfastsiopaatia
- osteoartriit
- diabeetiline jalg
- villid
- nahapaksendid või konnasilmad
- jala tuimus
- Mortoni neuroom
- sissekasvanud küüs
- olnud jalaoperatsioonid või luumurrud
- Severi haigus
- Achilleuse kõõluse probleemid
- ….või muud probleemid jalgadega
ENNE PROTSEDUURI
- Jalatalla koormusuuring ja kõnnianalüüs loomulikul liikumisel teostataks BodyTronic 150 sensortaldadega, mis käivad uuritava jalanõudesse. Seetõttu on vajalikud kinnised jalanõud (sandaalid ja lahtised kingad ei sobi).
- Kui tuled uuringule, siis jalalabade vaatlusel ja hindamisel on vajalik olla ka paljajalu. Hea hügieen oleks tervitatav. Kui tuled otse töölt ja jalad higistavad palju, saad meie juures vajadusel jalad ka pesta.
MIDA OODATA?
Patsiendilt võtame anamneesi erinevate vigastuste kohta ja ka vaatleme jalgu (nahapaksendid, varvaste kuju, küüned, võlvid jne).
- Hindame kandade poolt Achilleuse kõõluse suunda kontsluu-kandluu ja sääreluude nurkasid seistes puusalaiuselt (pöid võib olla neutraalses asendis või siis sisse- või välja pööratud)
- Hindame seda nii koormamata kui ka koormusel, nt kiiremal kõnnil või vajadusel joostes, et näha dünaamikas muutuseid, et leida lisaks põlve- ja puusaliigeste kaebuste põhjuseid.
- Viime läbi koormusuuringu kõnnil sensortaldadega ja selgitame detailselt kõik ekraanil oleva info.
MIDA TERAAPIA JÄRGSELT TEHA?
Uuringu järgselt teha saadud harjutusi ja/või kanda sisetaldu parima muutuse saavutamiseks.
- Me saame igal ajal korrata samades tingimustes jalataldade kõnni- ja koormusuuringut. Saame jalanõudesse panna tallad ja neile sensortallad ning näha muutuseid.
MILLEST ALUSTADA?
Kui Sind häirivad jalgadega seotud kaebused ja täpsemalt ei tea, millega tegu võib olla, siis helista 6454250 või broneeri online aeg uuringule.
HIND
- Tasuline teenus 70 EUR/tund, millele lisandub taldade maksumus.
SINU SPETSIALISTID
BRONEERI AEG VEEBIS
ERR Tervist! saates tutvustas füsioterapeut Vsevolod Švarikov kõnniuuringu võimalusi.