Dagmar Oja taastumise lugu

Dagmar Oja jagas enda plastikakirurgia lugu Health Clinicu blogis 20.02.2024
https://thehealthclinic.eu/dagmar-oja-ilukirurgia-on-iga-inimese-enda-valik-kui-on-vaja-siis-on-vaja/

Nimelt on 2019. aastast alates Dagmar oma tervisekäitumise viinud täiesti uuele teele ning oli kaotanud aastatega väga palju kehakaalust. Reitel oli üleliigset liiga palju, mis iseenesest tagasi ei tõmbunud. Seetõttu teostati talle eelmise aasta oktoobri-kuus reieplastika, mille tulemusel eemaldati üleliigset nahka.

Dagmar naljatles, et esmased ootused ja lootused olid viie päevaga pĂĽsti saada ja Superstaari esimesse saatesse jõuda. Väge täis naine aidati lavale, kus liikumine oli ikka väga vaevaline, kuid sai hakkama.

Dagmar kinnitab, et operatsioon on mõjutanud tema enesetunnet ja enesekindlust miljon protsenti. Sarnast operatsiooni tegemist kaaluvatele inimestele ĂĽtleb, et kui on vaja, siis on vaja! “Mulle öeldi ka, et kĂĽll see nahk tõmbub ise kunagi tagasi. “Kunagi” – millal see veel on? Me tahame parimat ju kohe ja praegu – elame ikkagi vaid ĂĽhe korra! Edu neile, kes on sellel teekonnal!”

Operatsioonijärgse taastumisperioodi kogemust kirjeldas Dagmar järgmiselt. “Minule ĂĽllatuseks oli tegelikult taastumine väga kiire – iga päevaga oli juba midagi jälle parem ja liikus paremuse suunas suure hooga. Ja ĂĽhte ma ĂĽtlen – pole paremat ja kiiremat taastumist, kui õiged inimesed sinu ĂĽmber. Ma tänan kõiki, kes mulle sellel ajal abiks ja toeks olid. Kõige suurem tänu läheb Reio Vilipuule, kelle taastusravikliinikus käin ma siiani. Ta on mega lĂĽmfiteadlane ja tarkust täis inimene, kelle kätesse olen ma usaldanud oma taastumise.”

Taastumise eesmärgid olid valu vähendamine, turse kiire vähendamine ning armide mobiliseerimine, et Dagmar saaks võimalikult kiiresti tööle ja treeningute juurde naasta. Lähtusime lihtsast loogikast: 1. kui turse ja valu vähenevad, siis suureneb ka liigestest liikuvus; 2. see võimaldab tõsta üldist aktiivsust ja läbi paranenud lihaspumba funktsiooni aitab ka kehal endal lümfiringet aktiveerida, mis vähendab omakorda turseid. Selleks kasutasime algselt manuaalset lümfiteraapiat ning hilisemalt kombinatsioonis lisaks kuni 50 minutit suruõhk pükstega aparaatset lümfiteraapiat.

Valu vähenemiseks, turse alanemiseks ja ka armide kiiremaks taastumiseks on vaja SURVET. Dagmar kandis vahetult opijärgselt külje pealt lukuga kergema vaevaga jalga pandavaid 3/4 pikkusega pükse. Nädala pärast mõõtsime digitaalselt 3D mõõdud jalgadelt, korrigeerisime siit-sealt mõõte vastavalt nahaalusele tursele osades piirkondades väiksemaks ning tellisime Bauerfeindist (Saksamaa) spetsiaalsed vähevenivad meditsiinilised kompressioonravi sukkpüksid, mida kandis nii trennis kui kogu päeva. Sellega kiirenes tunduvalt turse vähenemine ja sai rohkem käsitleda arme.

Turse alanemisega sai hakata manuaalselt mobiliseerima ja töötlema arme, et nad oleks võimalikult liikuvad ja ei tekitaks ebameeldivat kiskuvat tunnet. Peale teraapiat teipisime spetsiaalse “kalasaba” tehnikaga armid. See toetas jalgade treeningutega kiiremat alustamist – nt sõudmine ja rattasõit.

Taastusravi ajaraam:
10.10 reieplastika operatsioon
20.10 esimene lĂĽmfiteraapia seanss
1.11 esimene armiteraapia
1.11 saabusid meditsiinilised eritöö kompressioonravi sukkpüksid VenoTrain impuls
17.11 treeningutel kasutusel Sport Tights Massage sport-retuusid
23.11 esimene jalgade trenn

Dagmar treenib Sport Tights Massage sport-retuuside PURE GRAPHIC disainiga mudeliga.

ISPO auhinna ja iF disainiauhinnaga tunnustatud stiilsed HIGH-PERFORMANCE sport-retuusid on erinevate nutikate tehniliste omadustega, mis aktiivselt treenimist toetavad. 

  • Pehme vööosa, eriti lamedad õmblused, puhta lõikega servad säärte ĂĽmber ja hingav ning mitmesuunaliselt veniv materjal tagavad ĂĽletamatu mugavustunde.
  • 3D-nupukestega Lymfo-Fit tekstureeritud kompresioonkangas tekitab pidevalt toniseerivat nahamassaaĹľi, parandades seeläbi vereringet, leevendab lihaspingeid ja toetab lĂĽhemat taastumise aega.
Shopping Cart
Scroll to Top