ManuTrain®

, ,

ManuTrain®

71,00

8025451 ManuTrain® aktiivortoos on Eesti Tervisekassa soodustusega toodete nimekirjas (omaosalus 53,94EUR).

Manu Train® randmeortoos aitab aktiivse toestusena teha harjutusi ning liigutada liigesest, mis on randmeliigese kõõluste põletiku, artriidi või vigastuse järgselt raviks hädavajalik. Manu Train® aktiivortoosi tõhusat survet andev elastne patenteeritud 3D ehk Train® kudum aitab vähendada koormust närvidele ja veresoontele leevendades seeläbi valu. Sisemine randmetugi ja elastne rihm stabiliseerivad randmeliigest abistades vältida valesid liigutusi ning vähendavad ärritust.

 • aitab vähendada valu
 • vähendab koormust ja stabiliseerib rannet liigutuste ajal
 • vähendab survet närvidele ja veresoontele
 • parem kandmismugavus tänu õmblusteta tsoonile pöidla piirkonnas
 • aktiivortoosi saab kohandada vastavalt tegelikule vajadusele
 • eraldi kinnitatav stabiliseeriv randmetugi

Kirjeldus

Eesti Haigekassa soodustus

 • Eesti Haigekassa võtab kindlustatud isikule vajaliku randmeortoosi eest tasu maksmise kohustuse üle järgmises ulatuses:
  1) ühe ortoosi eest jäseme kohta kuue kuu jooksul funktsioonihäire kompenseerimiseks pärast operatsiooni või traumat;
  2) alla 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, ühe ortoosi eest jäseme kohta ühe aasta jooksul;
  3) vähemalt 19-aastasele patsiendile ägeda haigestumise või raske kroonilise haigusega kaasneva funktsioonihäire kompenseerimiseks, ühe ortoosi eest jäseme kohta kahe aasta jooksul.
 • Vajalik on digitaalne meditsiiniseadme retsept.
 • Soodusretsepti kontrollimiseks ja toote kohta küsi lisa telefonil 6454250 või kirjuta info@taastusravikliinik.ee

01 – õmblusteta kudum pöidla ja nimetissõrme vahel – võimaldab hoida ja haarata esemeid nahka ärritamata
02 – õhku läbilaskev kudum – optimaalne kandmismugavus
03 – patenteeritud Train® kudum – anatoomilise kontuuriga tagades ideaalse sobivuse ning optimaalse meditsiinilise efektiivsuse
04 – viskoelastsed tugipadjad – toetamaks ja leevendamaks survet randmele, närvidele ja veresoontele ning kiirendamaks turse ja efusiooni imendumist
05 – randme toerihm – annab rohkem stabiilsust
06 – eemaldatav sisemine käetugi – randmeliigese lisa stabiliseerimiseks, termotöödeldav
07 – vähendatud surve servades – hoiab ära sissesoonimise

Randmevalu võib esineda igaühel

Alates monotoonsest tööst tingitud kõõlust ümbritseva ümbrise põletikust (tenosünoviit), ägedast vigastusest või operatsioonist kuni krooniliste degeneratiivsete häireteni – randmeliigese kaebuste põhjused on sama erinevad kui inimesed, kellel need esinevad: ülekoormushaigusega IT-töötaja, kõõluse rebendiga sportvõimleja või osteoartriidiga pensionär. Sama erinev on ka individuaalne vajadus randmeliigese stabiliseerimiseks igapäevaste tegevuste ja kogu taastumisprotsessi ajal. Olenemata diagnoosist on aga tähtis ranne võimalikult kiiresti uuesti valuvabalt liikuma saada.

Kiiresti uuesti vormi

ManuTrain® aktiivortoosil on olenevalt teie seisundist võimalikud toevarda ja takjapaelaga toerihmaga kombineerides erinevad stabiliseerimisastmed. Õmblusteta kudum pöidla ja nimetissõrme vahel võimaldab mugavat haaret; kaks ergonoomilist silikoonpadjakest vähendavad koormust närvidele ja veresoontele liigse surve eest. Õhku läbilaskev kudum hoiab ära ebameeldiva higistamise ja on valmistatud Bauerfeind AG poolt välja töötatud spetsiaalsest niidist. 3D süsteemis kootud kangas järgib hästi käe kuju on nahasõbralik, ei libise ega sooni sisse.

Anatoomiat järgides kujundatud ManuTrain® aktiivortoos toetab, stabiliseerib ja masseerib kudesid rõhu vahelduva suurenemisega ja vähenemisega käe liigutamise ajal. See aitab vähendada turset ja aitab aktiivselt kaasa valu leevendamisele: ranne saab “tegevuses” taastuda ja lihaste areng kiireneb, samas kui krooniliste häirete, nagu osteoartriidi, progresseerumine aeglustub.

2007.a pälvisid Train sarja aktiivortoosid iF tootedisaini auhinna materjali ja disaini poolest.

Disain

 • värvitoonid
 • erinevad parema ja vasaku käe mudelid
 • lisana kaasas spetsiaalne takjakinnitusega tugi-rihm ja termotöödeldav toevarras

Meditsiiniline näidustus

 • artralgia (degeneratiivne, reumaatiline, reaktiivne)
 • kõõluspõletik
 • ebastabiilsuse tunne randmeliigeses
 • traumajärgselt

Mõõdutabelid

MalleoTrain mõõdud

Hooldusjuhend

 • Pese ManuTrain® randmeliigese aktiivortoosi käsitsi 30°C juures ja kasuta spordiriiete pesuks mõeldud pesuvahendit. Ära kasuta loputus- ega pehmendusvahendeid.
 • Kuivatamisel ära aseta otsese päikesevalguse kätte ega küttekehadele.

ManuTrain® mõõtmise õppevideo

Lisainfo

Värvus

must, titaan

Suurus

1, 2, 3, 4, 5, 6

Kehapool

parem, vasak

Shopping Cart
ManuTrain®
71,00Vali
Scroll to Top