TÄHTIS! Juhend käitumiseks koroonaviiruse riski korral

TÄHTIS! Hoolime väga oma töötajate ja patsientide/klientide tervisest, seega

  • kui olete viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool,
  • teie või sama leibkonna inimene on olnud viimase 14 päeva jooksul tihedas kontaktis uue koroonaviiruse laboratoorselt kinnitatud juhtumiga,
  • kui teil on ägeda hingamisteede infektsiooni sümptomeid nagu palavik ja / või köha ja / või hingeldus,

siis palume taastusravikliinikut külastada alles kahe nädala möödumisel Eestisse naasmisest või 2 nädala möödumisel pärast sümptomite ilmnemist kui laboris on kinnitatud, et teil pole viirusnakkust.

Samuti palume mitte tulla vastuvõtule ülemiste hingamisteede haiguste sümptomitega!

Uue aja broneerimiseks võtke palun ühendust tel 6454250 või info@taastusravikliinik.ee.

Koroonaviiruse levimus Eestis ja naaberaladel kasvab endiselt. Euroopas suureneb ka haiguse esinemissagedus. Terviseameti järgi on riskipiirkonnad muutunud. Terviseamet lähtub oma riskihinnangus WHO ja ECDC andmetest, riskihinnangutest ja -analüüsidest ning prognoosist. Võttes arvesse Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) soovitusi on tervisameti hinnangul koroonaviiruse kõrge riski piirkondadeks Hiina Rahvavabariik, Itaalia, Iraan ja Lõuna-Korea. Keskmise riski piirkonnad on Saksamaa, (Nordhein-Westfalen, Baden-Wuerttemberg ja Baieri liidumaa), Prantsusmaa (Auvergne-Rhône-Alpes, Bourgogne-Franche-Comté, Grand Est, Hauts-de-France, Ile-de-France), Tirooli suusakuurordid Austrias, Hispaania (Madriid, Kataloonia ja Baskimaa), Jaapan ja Singapur. Risk nakatumiseks on kõrge inimestele, kes viibivad riikides, kus on laialdane kohapealne levik.

Kui inimene tuleb COVID-19 suhtes kõrge riskiga piirkonnast ja/või on puutunud kokku COVID-19 sümptomaatilise juhuga peaks ta 14 päeva pärast reisilt naasmist ja/või kokkupuudet olema kodus ning jälgima oma tervist. Respiratoorsete sümptomite – köha, palavik, hingamisraskused, ilmnemisel võtta koheselt telefoni teel ühendust perearstiga, kes korraldab proovi võtmise ning annab edasised juhised.

Shopping Cart
Scroll to Top