Kas sul esineb järgnevaid kaebuseid:
- kõndimise või treeningu ajal jalavalu või väsimus
- jala deformatsioon (kõrge või madal piki- või ristivõlv, lampjalgsus, Hallux Valgus, Hallux Limitus, kukekannus, haamervarbad)
- plantaarfastsiopaatia
- osteoartriit
- diabeetiline jalg
- villid
- nahapaksendid või konnasilmad
- jala tuimus
- Mortoni neuroom
- sissekasvanud küüs
- olnud jalaoperatsioonid või luumurrud
- Severi haigus
- Achilleuse kõõluse probleemid
- ….või muud probleemid jalgadega
On võimalus teada saada põhjused ja koos planeerida strateegia muutusteks!
Tule jalatalauuringule!
Jalatalla koormusuuring ja kõnnianalüüs loomulikul liikumisel BodyTronic 150 sensortaldadega näitab kõnnimustri joont kannalöögist suure varba äratõukeni ning selle kattuvust või ebakindlust kõnni jooksul igal sammul. 1,5 mm paksused sensortallad käivad uuritava jalanõudesse, mistõttu on vajalikud kinnised jalanõud (sandaalid ja lahtised kingad ei sobi). Saatjad käivad takjakinnitusega ümber säärte ning uuringuna kõnnitakse vabalt oma loomulikku kõndi tehes piisava hulga andmete saamiseks 40 meetrit.
Uuring sobib kõigile, kes liiguvad abivahenditeta (k.a sportlased, tervisesportlased), kuid kes on tundnud jalavaevusi, valu kõnnil jalalabas, hüppeliigestes, põlvedes, puusades või seljas. Uuring näitab, kas raskus langeb jalatallale füsioloogiliselt õigesti või tuleks valude leevendamiseks võtta kasutusele tallatoed. Uuringust saab ka infot kasutusel olevate jalanõude või taldade sobivuse kohta.
Saame ka aidata jalataldade tundehäiretega diabeedikuid, kes ise enam ei tunne jalanõude ja taldade sobivust ning suuri koormuspunkte.
Sensortaldadelt kõnnil saadud surveandurite koormuste informatsiooni analüüsib programm ning saame näha maksimumkoormuseid. Nende järgi võib jagada jalataldade seisundi järgnevalt:
Patsiendilt tuleb võtta anamnees erinevate vigastuste kohta ja ka vaadelda jalgu. Kandade poolt võib hinnata Achilleuse kõõluse suunda ja kontsluu ning kandluu ja sääreluude nurkasid seistes puusalaiuselt. Pöid võib olla neutraalses asendis või siis sisse- või välja pööratud.
Sarnane liigne koormuspilt võib tekkida ka inimestel koormusel, nt joostes, mis läbi ebasümmeetrilise lihaste koormamise kulutab ka ebasümmeetriliselt lisaks põlve- ja puusaliigeseid.
Me saame igal ajal korrata samades tingimustes jalataldade kõnni- ja koormusuuringut. Saame jalanõudesse panna tallad ja neile sensortallad ning näha muutuseid. Samamoodi saame me testida jalanõude sobivust ja taldade sobivust.