HĂ•LJUMISTERAAPIA ehk FLOATING

Hõljumine 2

LĂśHIDALT
Hõljumisteraapia, tuntud ka kui sensory deprivation therapy või floating, on unikaalne lõõgastumismeetod, kus inimene lamab spetsiaalsesse veega täidetud kapslisse, milles on 1/2 tonni Epsomi (magneesiumsulfaat) soola. See protseduur võimaldab inimesel kogeda täielikku kaalutust ja tunda end hõljuvana vees. Sensoorne deprivatsioon on ühe või mitme meeleelundi sensoorse maailma märgatav vähendamine. Eristatakse osalist sensoorset deprivatsiooni, täielikku sensoorset deprivatsiooni.


PĂ•HIMĂ•TE
Sensoorse deprivatsiooni teraapia eelised ulatuvad kaugemale lihtsalt lõõgastumisest, see võib olla tõhus vahend mitmete füüsiliste ja vaimsete terviseprobleemide leevendamiseks. Üks peamisi kasulikke aspekte on stressi ja ärevuse vähendamine. Floatingu keskendumine keha ja meele lõdvestumisele ning keskkonna stiimulite vähendamisele, võimaldab inimesel saavutada sügava lõõgastumise seisundi, mis omakorda vähendab stressi ja ärevust.

Lisaks stressi leevendamisele aitab floating kaasa paremale unekvaliteedile. Sensoorse deprivatsiooni teraapia seansid parandavad une sügavust ja kestust, muutes inimese hommikul ärgates värskemaks ja energilisemaks. Samuti toetab floating vaimset tervist ja keskendumisvõimet, aidates inimestel paremini hakkama saada igapäevaste väljakutsetega, leida lahendusi ning seoseid, olla fokusseeritud.

Sensoorse deprivatsiooni teraapia on ka tõhus meetod valu leevendamiseks, eriti kroonilise valu korral. Soojas soolases vees imendub naha kaudu magneesiumsulfaati, mille tulemusena suureneb verevarustuse ja hapniku kasutus lihastes ja nahas, lihaste ja närvide töö paraneb, põletike leevenemine ja toitainete imendumise paranemine, lihaspinge ja -krampide ning valu leevenemine, vererõhu alanemine, energia ja heaolutunde suurenemine.

Sensoorse deprivatsiooni teraapia seansid võivad kesta tavaliselt 1h kuni 1,5h, kus inimene saab täielikult lõdvestuda ja keskenduda oma sisemaailmale, kui eemaldatud on välimised stiimulid – valgus, helid, temperatuur, kaal.

KAS MA OLEN SOBILIK KANDIDAAT?

 • kui sul on probleeme unega, ärevusega, raskusi emotsionaalse enesereguleerimisega ja lõõgastumisega
 • tunned stressi, depressiooni, läbipõlemise ja ärevuse sĂĽmptomeid
 • probleeme õppimise- ja keskendumisvõimega ning mäluga
 • tunned igapäevast kehaärevust ja fĂĽĂĽsilist valu
 • vajalik kiirem sportlikust sooritusest taastumine
 • vajalik sportliku soorituse jaoks tajude ja keskendumise fokusseerimine


ENNE PROTSEDUURI

 • Tule protseduurile puhastatud, kreemitamata nahaga – kohapeal vajalik pesta enne seanssi.
 • Eemalda 30 minutit varem kõik ajutegevust forsseerivad stiimulid.


MIDA OODATA?
Kui suudad hingamist reguleerida ja mõtteid vältida, siis α- lained ajus tekitavad lõõgastumise ning Ɵ- lainete tekitamise sagedusel kogetakse ärkvel olles veelgi sügavat lõõgastusseisundit, sarnaselt kui hakatakse uinuma või ollakse just tõusnud või ollakse sügavas meditatsioonis., Ɵ- lainetega kaasnevad eredad mälestused, kirkad arusaamishetked, rahutunne. Sensoorse deprivatsiooni teraapia kliiniliselt leitud ja tajutud mõjud on:

 • kuni 22% langenud kortisooli tase veres
 • tõusnud parema ajupoolkera funktsioon ja pärsitud mandelkehad
 • sĂĽgav lõõgastus ja stressi vähenemine
 • paranenud õppimis- ja keskendumisvõime ning mälu
 • parem une kvaliteet
 • vähenenud fĂĽĂĽsiline valu
 • väiksem läbipõlemise, ärevuse ja depressiooni sĂĽmptomaatika
 • kiirem sportlikust sooritusest taastumine
 • paraneb parema ajupoolkera funktsioon, mis paneb detailid tervikuks kokku, töötab seaduspärasusi ära tundes, haarab kiirelt nii visuaalselt kui intuitiivselt terviklikku informatsiooni, suureneb loominguline inspiratsioon.
 • Ćź-seisundis aju jätkab loovust soodustavate teetalainete genereerimist kuni 3-4 nädalat.


MIDA TERAAPIA JĂ„RGSELT TEHA?
Jätkata tavapäraseid igapäevategevusi, mingeid vastunäidustusi pole.


KUI TIHTI PEAB HĂ•LJUMA?
Uuringutes on kasutatud erinevaid skeeme, kuid peale esimest korda võiks uuesti käia 1 nädala pärast, seejärel 2 nädala pärast ning siis 4 nädala pärast. 

ARTIKLID

1. A. Norell-Clarke, K. Jonsson, A. Blomquist, R. Ahlzén, A. Kjellgren. 2022. A study of flotation-REST (restricted environmental stimulation therapy) as an insomnia treatment.

 • Paranes unetuse sĂĽmptomaatika ja paranes une tõhusus.
 • Täiustused säilusid 2 kuud pärast ravi lõppu.
 • Vähenes unetuse raskusaste ja depressiooni raskusaste.

2. K. Jonsson, A. Kjellgren. 2016. Promising effects of treatment with flotation-REST (restricted environmental stimulation technique) as an intervention for generalized anxiety disorder (GAD): a randomized controlled pilot trial.

 • Seoses kliiniliselt olulise muutusega saavutas täieliku remissiooni 37% ravirĂĽhmas osalejatest järelravi ajal.
 • Märkimisväärset kasulikku mõju leiti ka unehäirete, emotsionaalse enese-reguleerimise raskuste ja depressiooni puhul
 • Kõik paranenud tulemusnäitajad, välja arvatud depressioon, säilisid ka 6 kuu jooksul pärast ravi.

3. S. Khalsa, H.-W. Yeh, C. Wohlrab, W. K. Simmons, M. B. Stein, M. P. Paulus. 2018. Examining the short-term anxiolytic and antidepressant effect of Floatation-REST

 • Sensoorse deprivatsiooni teraapia vähendas oluliselt ärevust (hinnanguline Coheni skaalal d > 2).
 • Lisaks teatasid osalejad stressi olulisest vähenemisest.
 • Lihaspingete, valu, depressiooni ja negatiivsuse vähenemisega kaasnes märkimisväärne meeleolu paranemine, mida iseloomustas suurenenud rahulikkus, lõõgastus, õnnetunne ja ĂĽldine heaolu (p < 0,0001 kõigi muutujate puhul).

 

ALUSTAME AUGUST-SEPTEMBER

Augustis saabuvad USAst Eestisse

Vmax on Sensory Deprivation Tanki perekonna uusim täiendus, mis sobib veidi suurematele inimestele, nagu sportlased, liikumisprobleemidega inimesed ja kõik teised, kes hindavad V2-ga võrreldes lisaruumi.

Usume, et Vmax on üks suurimaid, kuid samas üks kõige arenenumaid kapsleid. Vmaxi välisilme on valmistatud parima kvaliteediga klaaskiust ja plastist ning poleeritud läikivaima viimistluseni. See on hämmastavalt sile ja läikivat pinda on lihtne puhastada ja hooldada. Konstruktsiooni sisseehitatud tahke vahtsüdamikuga Vmax tagab maksimaalse helikindluse ja soojapidavuse, võimaldades mugavamat hõljumist.

Uks on konstrueeritud nii, et seda on väga lihtne kasutada. Ukse kauni avanemise ja sulgumise tagamiseks kasutatakse kõrgeima kvaliteediga gaasivedrusid. Ukse käepide on alumiiniumist survevalatud ühes tükis ja seda on peaaegu võimatu murda.

Seestpoolt leiate samasuguse poleeritud katte nagu väljast. Hoolikalt peidetud passiivne õhutsirkulatsioonisüsteem tagab suurepärase hõljumiskogemuse, tegemata järeleandmisi temperatuuri säilitamises või helikindluses. Ohutuse suurendamiseks on põrandale lisatud libisemisvastane pind.

Vmax mudelil on kvaliteetne võimas pump, et hõljumise vaheline puhastusaeg oleks minimaalne. See on valmistatud korrosioonivastastest materjalidest, on vaikne. Mudelil on suure tõhususega titaanist soojusvaheti, millel on 2000W+ ja suurepärased ohutusomadused.

Vmax on hästi varustatud mitme funktsiooniga vee hügieeni säilitamiseks. Peamine filtriseade on eritellimusel valmistatud roostevabast terasest korpus, mis sisaldab vahetatavat 10 mikronit filtrikotti, mis suudab filtreerida vees olevaid prahti, mis on kuni 1/4 juuksekarva läbimõõdust. Vett pumbatakse ka UV-valguse alt läbi, mis puhastab kõik mikroorganismid, mis jäävad ellu vee äärmusliku soolasisalduse korral. 

Elektrooniline süsteem on kaitstud elektrikilbi sise- ja välisküljel elektrilekkekaitsega (GFC).

Ohutuse suurendamiseks saab elektrikilbi külge ühendada veelekke anduri. Andurid on paigutatud kriitilistesse kohtadesse ja lekke tuvastamisel lülitab süsteem sisse kõik jooksva vee pumbad ja soovi korral hoiatab registreeritud mobiiltelefoni SMS-i teel.

Siseküljel on suure võimsusega valgustussüsteem, mis pakub rahustavaid ja kauneid valgusanimatsioone jõudeoleku ajal või hõljumise ajal (tšakra värvid). Valgust saab juhtida Vmaxi siseküljel oleva nupuga. Kaks puutetundlikku andurit, mis on integreeritud esiküljele, tagavad suurepärase veealuse akustika.

Enim müüdud sensoorse deprivatsiooni teraapia kapsel, mis on valmistatud parima kvaliteediga klaaskiust ja plastist ning poleeritud kõige läikivama viimistluseni. See on hämmastavalt sile ja läikivat pinda on lihtne puhastada ja hooldada. Maksimaalse helikindluse ja soojapidavuse tagamiseks sisaldab kapsli struktuur tugevat vahtsüdamikku. 

Uks 0n kujundatud nii, et see oleks vastupidav, kuid väga lihtne kasutada. Ukse kauni avanemise ja sulgumise tagamiseks kasutatakse kõrgeima kvaliteediga gaasivedrusid. Ukse käepide on alumiiniumist survevalatud ühes tükis ja seda on peaaegu võimatu murda.

Seestpoolt leiate samasuguse poleeritud katte nagu väljast. Hoolikalt peidetud passiivne õhutsirkulatsioonisüsteem tagab suurepärase hõljumiskogemuse, tegemata järeleandmisi temperatuuri säilitamises või helikindluses. Ohutuse suurendamiseks on põrandale lisatud libisemisvastane pind.

Suure võimsusega valgustussüsteem pakub rahustavaid ja kauneid valgusanimatsioone jõudeoleku ajal või hõljumise ajal (tšakra värvid). Valgust saab juhtida Dreampodi siseküljel oleva nupuga. Kaks puutetundlikku andurit, mis on integreeritud kapsli esiküljele, tagavad suurepärase veealuse akustika.

V2 on ehitatud ülikõrget kvaliteeti ja töökindlust silmas pidades. Kõik selle kriitilised komponendid imporditakse USA-st või Euroopast ja neil on standardsete sertifitseerimisasutuste sertifikaadid, mis tõendavad selle kvaliteeti.

V2 pump on kvaliteetne võimas magnetilise veovõlliga pump, mis on valmistatud korrosioonivastastest materjalidest ja on töö ajal vaikne. Kütteseade on suure tõhususega titaanist soojusvaheti, millel on 2000W+ ja suurepärased ohutusomadused.

Elektrooniline süsteem on kaitstud elektrikilbi sise- ja välisküljel elektrilekkekaitsega (GFC).

Ohutuse suurendamiseks saab elektrikilbi külge ühendada veelekke anduri. Andurid on paigutatud kriitilistesse kohtadesse ja lekke tuvastamisel lülitab süsteem sisse kõik jooksva vee pumbad ja soovi korral hoiatab registreeritud mobiiltelefoni SMS-i teel.

Kõik kapslid on hästi varustatud mitme funktsiooniga vee hügieeni säilitamiseks. Peamine filtriseade on eritellimusel valmistatud roostevabast terasest korpus, mis sisaldab vahetatavat 10 mikronit filtrikotti, mis suudab filtreerida vees olevaid prahti, mis on kuni 1/4 juuksekarva läbimõõdust. Vett pumbatakse ka UV-valguse alt läbi, mis eemaldab kõik mikroorganismid, mis jäävad ellu vee äärmusliku soolasisalduse korral.

BRONEERI AEG VEEBIS

ALUSTAME

01.09.2024

Avame peagi graafiku.

Shopping Cart
Scroll to Top