Vaagnapõhjalihastel on oluline roll seksuaalfunktsioonil. Vaagnapõhjalihased aitavad saavutada orgasmi nii meestel kui naistel. Naistel tekib erutus kliitori eesnaha liigutamisest, paraneb kliitori verevarustus ja vaagnapõhjalihased pingulduvad orgasmi hetkel. Meestel aitavad vaagnapõhjalihased saavutada erektsiooni ja ejakulatsiooni.

Suurem osa kliitori erektiilsest koest paikneb peidus naha all. Kliitor on ainus organ inimkehas, mis on mõeldud ainult naudingu eesmärgiks. Erutudes suureneb kliitor mitu korda. Kui meestel on vaja järglaste saamiseks saavutada erektsioon ja ejakulatsioon, siis naised ei pea järglaste saamiseks saavutama orgasmi.

Hiljutine Itaalia uuring leidis, et ainult 15% naistest teadis oma tupe anatoomiat. 76% naistest ei olnud kuulnudki sellest, et võiks iseennast uurida ning vaadelda jalgade vahelt. 61% naistest suhtub oma genitaalidesse häbi ja piinlikkustundega. Ainult 23% naistest otsib meditsiinilist abi, kui on enesevaatluse käigus avastanud võimalikke kõrvalekaldeid oma kehas. 69% naistest soovib saada rohkem informatsiooni tupe anatoomiast, tervisest ja enesekontrollimisest. Kõige lihtsam viis selleks on näiteks kasutada peeglit.

Lisaks selgus, et ainult 18.4% naistest saavad orgasmi vaginaalsest vahekorrast. 80% naistest vajavad orgasmi saamiseks lisaks midagi muud. 36.6%-l naistest on vajalik kliitori stimulatsioon vahekorra ajal, et saavutada orgasmi. Lisaks vastasid 36%naistest, et orgasmi saavutamiseks pole kliitori stimulatsiooni vaja, aga tänu sellele on orgasmid palju paremad. 10% naistest pole kunagi kogenud orgasmi. 18% naistest ei julge kasutada vibraatorit, sest kardavad, et see mõjub halvasti nende partneri egole.Väga oluline on naistel õppida tundma oma keha ja rahuldada iseennast enne kui partnerit õpetada.

Erektsiooniprobleemid sagenevad vanuse kasvades. 40 aastaste meeste seas esineb erektsioonihäireid üle 30%-l, 60 aastastel 35%-l ja 70 aastastel üle 50%-l. Väga palju on seotud ka istuva eluviisi ning vähese füüsilise aktiivsusega. Riskifaktoriteks on veel suitsetamine, südamehaigused, kõrge vererõhk, ülekaalulisus ja depressioon.

Seks ja eriti orgasmid on organismile väga kasulikud.Orgasmid tugevdavad vaagnapõhjalihaseid ja immuunsüsteemi, leevendavad valu, reguleerivad menstruaaltsüklit, vähendavad ärevust, aeglustavad vananemist ja tänu orgasmidele on parem uni ning meeleolu.

Triinu vastuvõtule broneerimiseks helistada 6454250 või vaata https://taastusravikliinik.ee/broneerimine