Jalgade probleemid suvel. Vsevolod Ĺ varikov

Suvi toob kaasa oma jalgade tervisega seotud väljakutsed, peamiselt suurenenud kuumuse, niiskuse tõttu ja rohkem aega aktiivselt õues veetes. Siin on peale ebameeldiva lõhna peamised probleemid, millega inimesed sageli kokku puutuvad:

Villid – sandaalide, plätude või muude avatud jalanõude kandmine ilma korraliku võlvide toeta võib põhjustada hõõrdumist ja ville.

Kanna valu: suvel suurenenud aktiivsus võib süvendada selliseid seisundeid nagu tallaalune sidekoe põletik (plantaarfastsiit), põhjustades ka kannaosa valu.

Konnasilmad ja kõvad nahapaksendid: sandaalid ja avatud jalanõud pakuvad sageli vähem pehmendust, mis viib konnasilmade ja nahapaksendite tekkimiseni teatud jalapiirkondades, kus on suuremad koormuspunktid.

Seeninfektsioonid: soojad, niisked keskkonnad on ideaalne koht seente kasvuks, mis põhjustab näiteks jalaseene teket.

Turse: kuumus võib põhjustada jalgade turset, mis tekitab ebamugavust ja muudab jalanõud kitsamaks ning põhjustavad seega suuremat survet ka küüntele.

Sisetaldade eelised suvel, isegi baleriinade puhul

Sisetallad võivad oluliselt leevendada paljusid suviseid jalgade probleeme, isegi kergetes ja lamedates kingades nagu baleriinad. Kui sul on probleeme võlvidega, siis suve tulles peaksid endiselt mõtlema taldade toestusele. Paljud suvekingad, sealhulgas baleriinad, ei paku piisavat võlvidele toestust ning sisetallad aitavad vältida hüppeliigesest sissevajumist ja vähendada jalgade valu ning vigastuste riski.

Sisetallad lisavad täiendava pehmenduskihi, mis võib vältida ville ja vähendada jalutamise või pikaajalise seismise mõju jalgadele. Alati on soovitav kanda sokke ja pikale jalutuskäigule mitte minna ilma. Taldade valik oleneb ka muidugi, millisel pinnal käimist rohkem on – asfalt, kõva tänavakivi või metsarada. Tallad aitavad absorbeerida kannalööki, mis on eriti kasulik, kui olete suvel aktiivsem, vähendades koormust just kannaosas. Korrektsed sisetallad, millel hea kannakausi osa ja võlvitugi parandavad ka jalgade joondust, leevendades valu mitte ainult jalgades, vaid ka põlvedes, puusades ja alaseljas.

Kokkuvõttes aitab suviste jalgade probleemide lahendamine sisetaldade kasutamisega suurendada mugavust, ennetada terviseprobleeme ja tagada, et saaksite suvist hooaega nautida ilma ebamugavustunde või valuta.

Kui oled ostmas täiesti uusi jalanõusid, siis:

* tee see ost päeva lõpus, kui jalad on turses, siis on kindel, et need ei hakka kasutamisel pigistama,
* vali jalanõu, millesse vajadusel mahub lisaks tald sisse või mine ostma võttes sisetallad kaasa,
* jalanõu suuruse puhul võiks olla vähemalt väikese sõrme jagu lisaruumi varvaste ees
* arvesta, et jalanõud vajavad alati sissekäimiseks aega ning ära uutega võta ette esimese kasutusena 10 km matka 🙂

Kõige õhem ortopeediline sisetald, millel plastikust südamikuga pikivõlvi toestus kuni 120 kg kehakaalule (strong versioon) on Weightflex 2:
https://taastusravikliinik.ee/pood/bauerfeind/tallatoed/ergopad-weightflex-2-sisetallad/

Shopping Cart
Scroll to Top