Iseseisev füsioteraapia vastuvõtt

 

Hea uudis meie klientidele ja jälgijatele! Reio Vilipuu Taastusravikliinikule on väljastatud Terviseameti poolt otsusega nr. 6.4-4/1831 tegevusloa number L06505 teenusele “iseseisvalt füsioteraapia osutamine” ning oleme taotlenud Tervisekassalt ravi rahastamise lepingut algusega 01.07.2024.

2023. aasta oktoobrist on Eestis füsioterapeudid, logopeedid ja kliinilised psühholoogid lõpuks ka ametlikult tervishoiutöötajad. Siiani olid nendeks arstid ja hambaarstid, õed, ämmaemandad ja farmatseudid ja proviisorid.

Tervisekassa nõukogu kinnitas 11. oktoobril 2023. aastal “Iseseisva füsioteraapia teenuse lepingu sõlmimise asjaolude hindamise alused ja lepingu tähtaja üle otsustamise tingimused”. Tervisekassa seaduse ja ravikindlustuse seaduse muudatuste järgselt tekkis õigus ja võimalus füsioterapeutidel registreerida end tervishoiuteenuse osutajateks ning taotleda Tervisekassaga ravi rahastamise lepingut kuni viieks aastaks.

Vastu võetud seadusemuudatus võimaldab perearstidel suunata patsiendid otse füsioterapeudi juurde, ilma et oleks vaja taastusarsti lisasuunamist. See tähendab, et kui varem pidid patsiendid võtma esmalt saatekirja taastusarsti vastuvõtule, kes siis suunas füsioteraapiasse Tervisekassa rahastusel, siis nüüd jääb selline vahelüli ära. Perearsti saatekirjaga saab ambulatoorselt minna Tervisekassa rahastamisega teenusele.

Milline on ajakava?

Kui juunis 2024. aastal Tervisekassa kinnitab meie lepingu taotluse, siis ootame alates 01.07.2024 Reio Vilipuu Taastusravikliinikusse füsioteraapiasse patsiente Tervisekassa rahastusega.

Mida see sulle tähendab?

   • Kiiremat ravi: saad peale perearsti saatekirja väljakirjutamist broneerida kohtumise otse meie kliinikus, ilma pikkade järjekordadeta taastusarsti järel ootamata. 

   • Kulude katmine: iseseisvalt füsioteraapia teenuse osutamise eest tasub Tervisekassa.

   • Laiendatud teenused: meie kogenud füsioterapeudid pakuvad mitmesuguseid teenuseid, mis on kohandatud just sinu vajadustele. Iseseiseva füsioteraapia raames on lubatud kasutada järgnevaid teenuseid:
    Füsioteraapia individuaalne (kestus 30 min) – kood 7050
    Kaugfüsioteraapia video teel, individuaalne (kestus 30 min) – kood 7065
    Füsioteraapia igapäevases keskkonnas – kood 7060

  Lisaks füsioteraapiale pakume jätkuvalt erinevaid abivahendeid, mis aitavad sul hoida oma keha parimas vormis ja tagada parim taastumine.

  Shopping Cart
  Scroll to Top