Broneerige jooksuanalüüsi seanss ja saage lisateavet OMA jooksustiili kohta. See on kasulik kõigile jooksjatele, olenemata tasemest! Kas olete jooksja, kellel on valu, äge või korduv vigastus, mis takistab teil täna jooskmisest rõõmu tunda ja saavutada eesmärke?

Selles on midagi väga maagilist, minna raske tööpäeva lõpus jooksma või alustada päeva energiat andva hommikujooksuga. See annab teile vabaduse, aja meele lõõgastumiseks, uuesti laadimiseks, võime parandada füüsilist vormi ja proovile panna oma keha. Samas võib see olla väga pettumust valmistav ja demotiveeriv, kui vigastus või valu takistavad teie jooksurutiini.

Vigastused võivad mõjutada iga tasemega jooksjaid. Kuid kas suudate ette kujutada, et saaksite juba ette teada vigastuse võimalikke põhjuseid enne, kui need üldse juhtuvad? Samuti saada teada, milline oleks varasemalt toimunud vigastuse õige parandamise viis?

Keegi ei õpeta sind jooksma! Meil on hea meel viia teid uurimisrännakule, milles saate teada teie jaoks tegelikult biomehaaniliselt kõige tõhusama viisi, kuidas joosta! Sageli on see silmi avav kogemus. Paljud inimesed ei ole näinud, kuidas nad tegelikult jooksevad, ja isegi kui nad on seda teinud, ei olnud sellel nende jaoks eriti palju mõtet. Meie jooksuterapeut näitab ja selgitab teile teie jooksutehnikat. Pärast analüüsi toimuvate teraapiate abil võib visuaalne tagasiside õppeprotsessi tõepoolest kiirendada ja soovitud tulemusteni jõuda.

Jooksuanalüüsi käigus vaadatakse koos läbi üldine “jooksu ajalugu”, et luua arusaam teie praegusest tasemest ja standarditest. Koos jooksuterapeudiga teete esmalt soojenduse, mis tõstab teie teadlikkust jooksulindi kasutamisest. Seejärel filmitakse teid jooksulindil üheaegselt kahe nurga alt: tagantvaates ja külgvaates. Jooksuterapeut selgitab teile spetsiaalse programmi abil jooksu tulemusi, analüüsib koos teiega läbi teie video ja arutleb teie jooksutehnika tugevuste ja nõrkuste üle. Koos seatakse vajadusel eesmärgid ja teraapiate plaan.

Ümberõppefaas ehk retreening keskendub teie nõrkade kohtade tugevdamisele ja jooksutehnika järk-järgulisele parandamisele.

Jooksuteraapia ja videoanalüüsi hõlmab järgmist:

– vigastuste ja valu põhjalik hindamine
– spetsiifiline liigeste / lihaste testimine
– diagnoosi arutelu
– valu leevendav ravi
– soojendus, jooksurajal jooksmise tutvustamine, filmimine
– jooksutehnika hindamine ja arutelu
– isikliku koduse treeningprogrammi loomine
– plaani arutelu

Jooksmisega seotud ülekoormused/vigastused, mida me ravime:

– seljavalu
– tendinopaatia
– patellofemoraalne valu
– ITB sündroom
– hüppeliigese ja põlve vigastused
– puusa liikuvuse piiratus
– operatsioonijärgne seisund

Broneeri aeg JOOKSU VIDEOANALÜÜSILE ja retreeningule.

 
 

Videol on näha video esimesest kohtumisest (maksimaalne kiirus 8 km/h) ja nelja korra retreeningu järgselt jooksu tehnika muutusest (maksimaalne kiirus 14 km/h).

 

ERR Tervist! saates tutvustas Londonis õppinud Reio Vilipuu Taastustravikliiniku kõnni- ja jooksuterapeut Vsevolod Švarikov jooksu videoanalüüsi teenust. Oma kogemusest rääkis ka maratonijooksja Kaisa Kukk.

 

Broneeri aeg veebis

 

Shopping Cart
Scroll to Top