Kompressioonravi abil terved ja kergemad jalad

Pärast pikka päeva, mis hõlmab sageli seismist ja istumist, võite kogeda oma jalgades ja kehas erinevaid füüsilisi mõjusid nagu väsimus, jalgade tursed, valutavad hüppeliigesed ja põlved ning pinges alaselja lihased.

🔹 Turse: Pikaajalise seismise ja istumise ajal säärelihas ei tööta tõhusalt pumbana, mis lĂĽkkaks veeniverd ja lĂĽmfivedelikku ĂĽlespoole sĂĽdame suunas. See põhjustab vere kogunemist alajäsemetesse ja veenisisese rõhu tõusu, mille tagajärjel tekibki jalgade turse. See on eriti levinud, kui päeva jooksul pole  võimalust istuda ja jalgu ĂĽlespoole tõsta ega aktiivselt kõndida.

🔹 Valu, sügelus ja ebamugavustunne: Tihti võib tunda pikkade päevade lõpuks, eriti sääremarjades, ebamugavustunnet, valu ja sügelust, mis võib viidata verevarustuse häirele ja veenide ülekoormusele ning olla esimene märk kroonilise venoosse puudulikkuse tekkimisest.

🔹 Veenilaiendid: Pikaajaline seismine võib kaasa aidata juba nähtavate veenilaiendite tekkele, mis esmalt tavaliselt tekivad allpool põlve. Pindmised nahaalused laienenud kapillaarid või nende võrgustikud on kroonilise venoosse puudulikkuse esimene staadium – nad ei valuta, on vaid inetud. Aja jooksul tekivad laiemad nähtavad sooned.

Nende probleemide leevendamiseks on oluline, et teeksid regulaarseid pause, vahetaksid päeva jooksul asendeid ning kõnniksid, et soodustada vereringet, lümfiringet. Lihaspumba efektiivsemaks tööks kasutage meditsiinilisi kompressioonpõlvikuid või sukkasid.

🔹 Meditsiinilised kompressioonpõlvikud, -sukad ja sukkpüksid aitavad:

✅ välise survega hoida ära liigse vere ja lümfivedeliku kogunemist jalgadesse seismisel ja istudes,

✅ tõhustavad liikumisel lihaspumba tööd igal lihase kokkutõmbel – rohkem verd viiakse jalgadest südame suunas,

✅ pidurdavad kõndimise ajal lihase lõdvestusmomendil vere tagasivoolu veenis,

✅ töötada vastu veenisisesele tõusnud rõhule suka enda poolt suruva välise rõhuga – aeglustab veenilaiendite suurenemist

✅ parandada naha ainevahetust, et vähendada naha pigmenteerumist ja sügelemist

🏆 Meie eesmärk ei ole ainult kergemad ja kaunimad jalad, vaid ka tervemad jalad. Seetõttu on meditsiiniliste näidustustega sukkadel Eesti Tervisekassa soodustused. Eesti Tervisekassa meditsiiniseadmete loetellu on kantud kompressioontooted venoosse puudulikkuse ja haavandite raviks.

Tervisekassa võtab kroonilise venoosse puudulikkusega või venoosse haavandiga (RHK 10 diagnoosikoodid I83.0, I83.1, I83.2 ja I87.2) kindlustatud isikule vajaliku kompressioontoote eest tasu maksmise kohustuse üle kuni kahe kompressioonpõlviku või -suka või ühe paari kompressioonsukkpükste eest kalendripoolaastas.

Eeltingimuseks on, et krooniline venoosne puudulikkus (CEAP (Clinical-Etiological-Anatomical-Pathophysiological) klassifikatsiooni järgi C4–C6 klass) on diagnoositud vastavalt ravijuhendi „Jala veenilaiendite ja kroonilise venoosse puudulikkuse diagnoosimine ning ravi, 2019” soovitustele ning ravidokumentatsioonis on objektiivset leidu kirjeldatud ja CEAP klassifikatsiooni C-komponendi valikut põhjendatud.

✅ Kui vajad abi suuruse, õige rõhu või tekstiili jäikuse valiku tegemisel, siis võta meiega ühendust!

📞  +372 645 4250 📞 56865116

📍  Kotka 12/C3, Tallinn

đź›’https://taastusravikliinik.ee/

Shopping Cart
Scroll to Top