Tursekeskus OÜ on 2013. aastal loodud ettevõte. Meie missiooniks on pakkuda patsientidele täislahendusi: professionaalseid taastusraviteenuseid ja kvaliteetseid abivahendeid.

Pakume onkoloogilise aktiivravi, erinevate operatsioonide, traumade või ülekoormusest tekkinud vigastuste järgset taastusravi, samuti kroonilistest haigustest tingitud tursete ravi. Parima operatsioonijärgse tulemuse saavutamiseks soovitame pöörduda nõustamisele juba enne operatsiooni, et taastusraviga alustamine ei hilineks (eelkõige oluline suurte operatsioonide puhul nagu eesnäärmevähi-, rinnavähi- ja günekoloogilised operatsioonid). Bauerfeind AG ainuesindajana Eestis müüme Saksamaal toodetud meditsiinilisi abivahendeid – meditsiinilised kompressioonravi tooted (sh Eesti Haigekassa soodustusega), tallatoed ja sisetallad ning erinevad ortoosid (sh Sotsiaalkindlustusameti poolse soodustusega).

Rinnavähiravi läbinud naistele pakume Anita Dr. Helbig GmbH Austrias ja Saksamaal toodetud erineva kuju, raskuse ja suurusega väliseid rinnaproteese (sh Sotsiaalkindlustusameti poolse soodustusega) ning nendega ideaalselt sobituvat pesu, sportpesu ja ujumisriideid.

Kasutame ainsana Eestis BodyTronic 600, 3D tehnoloogiat sobivaimate meditsiiniliste kompressioonravitoodete valimiseks ja BodyTronic 150 sensortaldadega süsteemi jalataldade koormus ja kõnniuuringuks.

Meie töötajad

Reio Vilipuuu (Eesti, Vene, Inglise, Soome)
Reio Vilipuuu (Eesti, Vene, Inglise, Soome) Füsioterapeut, juhatuse liige
Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala (2010), lümfiterapeudi täiendkoolitused (2013) ja sooritanud lümfiterapeut, tase 6 eksami (2015) ning Soomes lümfiterapeudi täiskoolitus ning tasemeeksami (2016). Olen töötanud füsioterapeudina Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia-intensiivravi, onkokirurgia, veresoonte-ja üldkirurgia, uroloogia ning lülisamabakirurgia osakondades. Sellest ajast alates on huvitanud vähihaigete patsientide taastusravi vahetult lõikuse järgselt ning keemia-ja kiiritusravi ajal. Leida lahendusi, kuidas maksimaalselt hea elukvaliteti saavutada nõustamise, füsioteraapia, armiteraapia, lümfiteraapia ning abivahendite abil. Alates 2015. a töötan ka Docrates Cancer Centeris Soomes, et täiendada end pidevalt rinnavähi ja eesnäärmevähi taastusravi teemadel ning omandada uusi oskusi, nt. armiteraapia.
Lülisambakirurgia patsientidega töö vahetult operatsioonide järgselt osakonnas ning ambulatoorselt, suurendas huvi just seljaga seotud vigastuste ennetuse ning seljaergonoomika vastu. Põhjaliku nõustamise, rühi hindamise, terapeutiliste harjutuste ning manipulatsioonidega saab aidata kroonilise või ägeda seljavaluga patsiente.
Ergonoomikaga seondub ka tööergonoomika- pikk seismine või istumine on üks turseid põhjustav ning seeläbi elu- ja töökvaliteeti (tööviljakust) vähendav töö osa. Nõustan surveravi osas erinevate veenihaiguste ja lümfihaiguste korral ning teostan lümfimassaazi ja lümfiteraapiat.

Kõikide antud teemade osas viin läbi ka koolitusi ja loenguid.

Merit Rohi (Eesti, Inglise, Vene)
Merit Rohi (Eesti, Inglise, Vene) Füsioterapeut
Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala (2010), lümfiterapeudi täiendkoolitused (2014) ja sooritanud lümfiterapeut, tase 6 eksami (2015), armiteraapia ja jäikade lümfisoonte ehk Axillary Web Syndrom käsitluse koolitusi Docrates Cancer Centeris Soomes. Töötan Reio Vilipuu Taastusravikliinikus alates 2013. a. Nõustan surveravi osas erinevate veenihaiguste ja lümfihaiguste korral ning teen lümfimassaazi ja lümfiteraapiat traumajärgselt, vähihaiguse komplikatsioonina või muul põhjusel tekkinud tursete ravieesmärgil. Nõustamise, rühi hindamise, terapeutiliste harjutuste ning manipulatsioonidega aitan kroonilise või ägeda seljavaluga patsiente ja teiste kehapiirkondade liiges- või lihasprobleemide korral.
Teostan jalatalla koormus- ja kõnniuuringut, nõustan ja aitan valida õigeid abivahendeid: tallad, ortoosid, meditsiinilise kompressioonravi tooted. Viimaste puhul ka Eesti Haigekassa soodustusega mõõdu järgi tehtud eritööde tellimine.
Gleb Sljusartšuk (Eesti, Vene, Inglise)
Gleb Sljusartšuk (Eesti, Vene, Inglise) Füsioterapeut
Gleb on omandanud Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis bakalaureusekraadi. Lõputöö teemaks oli “Reieluu proksimaalse osa murru taastusravi”, kus käsitles nii taastusravi kui ka just ennetustöö olulisust. Oma spetsialiseerumise suundadeks on ta valinud traumatoloogiat ning muskoloskeletaalset füsioteraapiat. Spetsialiseerumise kontekstis läbinud traumatoloogilise ning muskoloskeletaalse füsioteraapia koolitusi, assisteerinud mitmeid plaanilisi traumatoloogilisi operatsioone.
Gleb omandas töökogemusi eritasandi haiglate ambulatoorsetes ja statsionaarsetes osakondades, töötas meistriliiga ning rahvusvahelisel tasemel mängivate võistkondadega.

Lisaks lööb kaasa Eesti Päästemeeskonna meditsiinilise üksuse
tegevustes füsioterapeudi rollis.

Vsevolod Švarikov (Vene, Inglise, Eesti)
Vsevolod Švarikov (Vene, Inglise, Eesti) Massaažiterapeut, kõnni- ja jooksu terapeut
Vsevolod on lõpetanud Londonis St. Mary’s University’s, Sport Rehabilitation & Physiotherapy (Bcs) eriala ning töötas massaažiterapeudina ja kõnni- ning jooksu terapeudina. Vsevolod analüüsib teie kõndi ja jooksu, leiab tehnilised vead ja nõrgad kohad. Teraapiana järk-järguliste harjutuskavadega seejärel korrigeeritakse ja parandatakse seisundit ülekoormuste ja ebasümmeetrilisuse vähendamiseks ning vigastuste ennetamiseks.
Töötas Londonis ka traumajärgsete patsientidega, kui ka harrastus-ja professionaalsete sportlastega.
Kadri Laas (Eesti, Vene, Inglise)
Kadri Laas (Eesti, Vene, Inglise) Tootekonsultant
Kadril on pikaajaline rõivatööstuses töötamise kogemus.
Kadri tegeleb Anita Dr. Helbig GmbH väliste rinnaproteeside, pesu, ujumis- ja spordiriiete valiku ja sobitamisega. Tootekonsultandina on läbinud Bauerfeindi toodete koolitused ja konsulteerib jag aitab valida õiged meditsiinlised kompressioontooted vastavalt näidustusele.
Triin Jeršov (Eesti, Vene, Inglise )
Triin Jeršov (Eesti, Vene, Inglise )Vaagnapõhja ja kõhu füsioteraapia
Triin on lõpetanud Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala (2003) töötab Ida-Tallinna Keskhaiglas füsioterapeudina. On tegelenud peamiselt skeleti-lihassüsteemi vaevustega (selja-, kaela-, liigesvalud, traumade ja operatsioonide järgne taastumine), juhendab igapäevaselt ka praktikante, annab loenguid ja koolitusi. Laste sünni järgselt tekkis suurem huvi rasedusaegse ja sünnitusjärgse füsioteraapia vastu. Viimastel aastatel ongi keskendunud vaagnapõhja düsfunktsiooni probleemidele, aidates nii mehi, naisi kui lapsi inkontinentsi, allavajede, vaagnavalude ennetamisel ja ravimisel. On läbinud naiste ja meeste urodüsfunktsiooni kaasaegse ja tõenduspõhise füsioterapeutilise hindamise ja käsitlemise koolitusi Inglismaal (2017-2019), jätkates enda pidevat erialast täiendamist ja arendamist. Nõustab Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikus sünnitusjärgseid emasid ja viib Perekoolis läbi rasedusaegset ja sünnitusjärgset rühmavõimlemist. Triin aitab rasedatel leevendada rasedusaegseid vaevusi ja valmistuda ette sünnituseks läbi nõustamise, asendravi ja kehaliste harjutuste ning juba sünnitusejärgselt õigesti taastuda, probleeme ennetada ja ravida.
Diana Leht (Eesti, Vene, Inglise )
Diana Leht (Eesti, Vene, Inglise )Psühholoogiline nõustamine
Diana on kolme imelise lapse ema. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia diplomiõppe ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ämmaemanda eriala, mõlemad õpped olid teadlikud valikud. Aastatel 2006-2018 on läbinud erinevaid koolitusi oma õpitud erialadega seotult nii Eestis kui ka välismaal.
Hektel töötab Ida-Tallinna Keskhaiglas ämmaemandana noortenõustajana noorte nõustamise kabinetis ja perekooli koolitajana. Kuulub Seksuaaltervise Liitu, kus on koolitaja, psühholoogiline nõustaja ning internetinõustaja. On teinud erinevaid koolitusi ning teeb tänaseni. Lastele, noortele on andnud loenguid, kus on käsitletud järgnevaid teemasid: murdeiga, seksuaalsus, seksuaalsuse areng, meeldimine, suhted, lugupidav suhtlemine, armastus, turvalisus, enese ja teise hoidmine, austamine, rasedus, sünnitus.
Perekoolis annab loenguid teemadel: tugiisiku abi sünnitusel, sünnitus, sünnitusvalude leevendamine, lapseootus. On olnud ka imetamisnõustaja ja teinud ka imetamisega seotud loenguid. Lisaks on andnud Mainori Majanduskõrgkoolis psühholoogia loenguid ja koolituanud perearste, pereõdesid, ämmaemandaid rasedusaegsete ja sünnitusjärgsete meeleolude osas ning lapsevanemaid teismeliste arengust, laste ja noorte seksuaalsest arengust, väärkohtlemisest. 2011-2017. a juhtis Ida-Tallinna Keskhaiglas perekooli, millest Isikliku elukorralduse muutuse tõttu loobus. Alates 2006. aastast on viinud läbi rasedate joogat ja sünnituseks ettevalmistavat võimlemist.
Diana on andnud ka välja jooga raamatu lapseootajatele.
Maigo Riener (Eesti, Vene, Inglise, Soome, Rootsi)
Maigo Riener (Eesti, Vene, Inglise, Soome, Rootsi) Onkoloogilise ravi ja taastusravi konsultant
Maigo on diplomeeritud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna arstiteaduse erialal (MD, 2009) ja lõpetanud onkoloogia residentuuri (2013). Töötanud onkoloogina keemia-, immuun- ja kiiritusravi alal Soomes Vaasa keskhaiglas, Docrates Cancer Centeris ja Kymsote keskhaiglas (Kotka, Soome)
Birdy aka Böörds
Birdy aka BöördsExecutive Happiness Provider / Juhtiv Õnne Pakkuja
Birdy ülesanne on olla olemas neile patsientidele, kes seda vajavad.
See võiksid olla Sina
See võiksid olla Sina
Ootame oma kollektiivi füsioterapeute, lümfiterapeute ja massööre. Võta ühendust e-maili teel reio@taastusravikliinik.ee.