Meist

Tursekeskus OÜ / Reio Vilipuu Taastusravikliinik on 2013. aastal loodud ettevõte. Meie eesmärk on alati olnud pakkuda patsientidele täislahendusi: professionaalseid teenuseid ja kvaliteetseid abivahendeid ühest ja samast kohast.

Teenustest pakume erinevate operatsioonide, traumade või ülekoormusest tekkinud vigastuste järgset taastusravi- füsioteraapia, vaagnapõhja füsioteraapia, kombineeritud massaaž, kinesioteipimine, lümfiteipimine.
Samuti kroonilistest haigustest tingitud tursete ravi, onkoloogilistele patsientidele suunatud teenused- armiteraapia, lümfiteraapia, AWS ehk jäikade lümfisoonte käsitlus, psühholoogiline ja seksuaalsusega seotud nõustamine. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame pöörduda nõustamisele juba enne operatsiooni, et taastusraviga alustamine ei hilineks (eelkõige oluline suurte operatsioonide puhul nagu eesnäärmevähi-, rinnavähi- ja günekoloogilised operatsioonid).
Tursete korral on võimaluseks aparaatne lümfimassaaž.

Jalgade valu põhjuste välja selgitamiseks on parim vahend jalanõudesse käivate sensortaldadega oma enda loomulikul kõnnil teostatav kõnni- ja jalataldade koormusuuring. Kui soov rohkemat analüüsida või sportlikku sooritust parandada, siis lisavõimalus on veel ka jooksu videoanalüüs ning järgnevad retreeningud.

Kasutame ainsana Eestis BodyTronic 600, 3D tehnoloogiat sobivaimate meditsiiniliste kompressioonravitoodete valimiseks ja BodyTronic 150 sensortaldadega süsteemi jalataldade koormus ja kõnniuuringuks.

Bauerfeind AG ainuesindajana Eestis mĂĽĂĽme Saksamaal toodetud meditsiinilisi abivahendeid – meditsiinilised kompressioonravi tooted (sh Eesti Haigekassa soodustusega), tallatoed ja sisetallad ning erinevad ortoosid (sh Eesti Haigekassa soodustusega).

Rinnavähiravi läbinud naistele pakume Anita Dr. Helbig GmbH Austrias ja Saksamaal toodetud erineva kuju, raskuse ja suurusega väliseid rinnaproteese (sh Sotsiaalkindlustusameti poolse 70% soodustusega) ning nendega ideaalselt sobituvat pesu, sportpesu ja ujumisriideid.

Erinevate seisunditega kaasnev väga tähtis osa on nahahooldus. Selleks oleme leidnud partneriks Belgia ettevõtte NAQI, kes toodab armiõlisid, kreeme, erinevaid emulsioone jm tooteid ka näiteks sportimiseks

Meie töötajad

Reio Vilipuu
Reio Vilipuuu (Eesti, Vene, Inglise, Soome) FĂĽsioterapeut, juhatuse liige
 
Olen lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala (2010), lümfiterapeudi täiendkoolitused (2013) ja sooritanud lümfiterapeut, tase 6 eksami (2015) ning Soomes lümfiterapeudi täiskoolitus ning tasemeeksami (2016). Olen töötanud füsioterapeudina Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia-intensiivravi, onkokirurgia, veresoonte-ja üldkirurgia, uroloogia ning lülisamabakirurgia osakondades. Sellest ajast alates on huvitanud vähihaigete patsientide taastusravi vahetult lõikuse järgselt ning keemia-ja kiiritusravi ajal. Leida lahendusi, kuidas maksimaalselt hea elukvaliteti saavutada nõustamise, füsioteraapia, armiteraapia, lümfiteraapia ning abivahendite abil. Aastatel 2015-2020 töötasin Docrates Cancer Centeris Soomes, et täiendada end pidevalt rinnavähi ja eesnäärmevähi taastusravi teemadel ning omandada uusi oskusi, nt. armiteraapia, AWS.

Ergonoomikaga seondub ka tööergonoomika- pikk seismine või istumine on üks turseid põhjustav ning seeläbi elu- ja töökvaliteeti (tööviljakust) vähendav töö osa. Nõustan surveravi osas erinevate veenihaiguste ja lümfihaiguste korral ning teostan lümfiteraapiat. 

Merit Rohi
Merit Rohi (Eesti, Inglise) FĂĽsioterapeut
 

Olen hariduselt füsioterapeut, lisaks täiendavalt lõpetanud lümfiterapeudi õppe, milles oman ka kutsetunnistust (lümfiterapeut tase 6). Olen füsioterapeudina töötanud 12 aastat, millest viimased 8 aastat töötan igapäevaselt Reio Vilipuu Taastusravikliinikus. Olen spetsialiseerunud suures osas just onkoloogilise ravi tüsistuste taastusravile, lümfitursetega patsientide ravile ning armiteraapiale. Olen pidevalt täiendanud ennast vastava teemalistel konverentsidel, seminaridel ja praktilistel workshoppidel Euroopas. Lisaks tegelen ka krooniliste alaselja ning kaela- ja õlavöötme probleemidega.
Millise murega minu juurde pöörduda?

– Pahaloomulise kasvaja operatsioonieelne nõustamine.
– Pahaloomulise kasvaja operatsioon, keemia- ja/või kiiritusravi ning sellega seoses tekkinud liikuvuspiiratus jäsemes, valu, AWS sündroom ehk jäigastunud lümfisooned, probleemid operatsiooniarmiga.
– Tursed mistahes kehapiirkonnas. Teeme lümfimassaaži, vajadusel koos kompressioonsidumisega ja hindame meditsiinilise kompressioontoote vajadust.
– Operatsiooni või traumajärgne arm, mis on jäik, valulik, liikumatu, kisub ja takistab liigutustel.
– Kroonilised selja, kaela ja õlavöötme probleemid.

Gleb Sljusartšuk
Gleb Sljusartšuk (Eesti, Vene, Inglise)
FĂĽsioterapeut
 
Gleb on omandanud Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis bakalaureusekraadi. Lõputöö teemaks oli “Reieluu proksimaalse osa murru taastusravi”, kus käsitles nii taastusravi kui ka just ennetustöö olulisust. Oma spetsialiseerumise suundadeks on ta valinud traumatoloogia ning muskoloskeletaalse füsioteraapia. Spetsialiseerumise kontekstis läbinud traumatoloogilise ning muskoloskeletaalse füsioteraapia koolitusi, assisteerinud mitmeid plaanilisi traumatoloogilisi operatsioone.
Gleb omandas töökogemusi eritasandi haiglate ambulatoorsetes ja statsionaarsetes osakondades, töötas meistriliiga ning rahvusvahelisel tasemel mängivate võistkondadega.
Põhjaliku nõustamise, rühi hindamise, terapeutiliste harjutuste ning manipulatsioonidega aitab kroonilise või ägeda seljavaluga patsiente, aitab seljaga seotud vigastuste ennetuse ning seljaergonoomika osas.
Lisaks lööb kaasa Eesti Päästemeeskonna meditsiinilise üksuse tegevustes füsioterapeudi rollis.
Vsevolod Ĺ varikov (Vene, Inglise, Eesti)
Füsioterapeut, kõnni- ja jooksu terapeut
 
Vsevolod on lõpetanud Londonis St. Mary’s University’s, Sport Rehabilitation & Physiotherapy (Bcs) eriala ning töötas massaažiterapeudina ja kõnni- ning jooksu terapeudina. Vsevolod analüüsib teie kõndi ja jooksu, leiab tehnilised vead ja nõrgad kohad. Teraapiana järk-järguliste harjutuskavadega seejärel korrigeeritakse ja parandatakse seisundit ülekoormuste ja ebasümmeetrilisuse vähendamiseks ning vigastuste ennetamiseks.
Töötas Londonis ka traumajärgsete patsientidega, kui ka harrastus-ja professionaalsete sportlastega.
Kadri Laas
Kadri Laas (Eesti, Vene, Inglise) Tootekonsultant
 

Kadril on pikaajaline rõivatööstuses töötamise kogemus.
Kadri tegeleb Anita Dr. Helbig GmbH väliste rinnaproteeside, pesu, ujumis- ja spordiriiete valiku ja sobitamisega. Tootekonsultandina on läbinud Bauerfeindi toodete koolitused ja konsulteerib ja aitab valida õiged meditsiinlised kompressioontooted vastavalt näidustusele.
Kadri aitab leida ka õige NAQI kreemi nahahoolduseks ja õli või geeli armi paranemiseks.

Mark Vilenski (Eesti, Vene, Inglise)
FĂĽsioterapeut
 

Mark on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia eriala (2021). Ta on omandanud töökogemust Lääne-Tallinna keskhaigla neuroloogia osakonnas kui ka väljaspool seda, pöörates enim tähelepanu järgmistele valdkondadele: vestibulaarsed vaegused ja tasakaaluhäired, krooniline valu, spordispetsiifilised vigastused ning kiire naasmine treeningprotsessi.

Mark on füsioterapeut ka ambitsioonikate ning kodumaisel kui ka rahvusvahelisel tasemel edule suunitletud saalijalgpalli ja korvpalli meistri- ja esiliiga tasandi võistkondade juures. Peale klassikalist taastusravi ja füsioteraapia teenust viib läbi võistkondades „Mobility and Activision“ (Liikumine ja Aktiviseerimine) seansse, mis keskenduvad keha liikuvuse arendamisele, liigesstruktuuride tugevdamisele ja üldise enesetunde parandamisele.

Maigo Riener
Maigo Riener (Eesti, Vene, Inglise, Soome, Rootsi) Onkoloogilise ravi ja taastusravi konsultant
 
Maigo on diplomeeritud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna arstiteaduse erialal (MD, 2009) ja lõpetanud onkoloogia residentuuri (2013). Töötanud onkoloogina keemia-, immuun- ja kiiritusravi alal Soomes Vaasa keskhaiglas, Docrates Cancer Centeris ja Kymsote keskhaiglas (Kotka, Soome)
Böörds
Birdy aka Böörds
Executive Happiness Provider / Juhtiv Ă•nne Pakkuja
 

Birdy ĂĽlesanne on olla olemas neile patsientidele, kes seda vajavad.

Siin võiksid olla Sina 
Kirjuta meile 🙂
 
Ootame oma kollektiivi füsioterapeute, lümfiterapeute ja massööre. Võta ühendust e-maili teel reio@taastusravikliinik.ee
Shopping Cart
Scroll to Top