Rinnaprotees võimaldab tunda end naiseliku ja ilusana

Rinnaprotees võimaldab tunda end naiseliku ja ilusana

Täieliku või osalise rinnaeemalduse läbinud naised ei pea oma keha häbenema, sest kvaliteetsed proteesid, spetsiaalse taskuga rinnahoidjad, sportpesu ning ujumisriided annavad võimaluse nautida iseend ja maailma.
Omanimelise taastusravikliiniku asutaja ja juht Reio Vilipuu ütleb, et rinnaproteese on väga erinevaid. Näiteks täissilikoonist, mis kompenseerivad kehapoolte erinevuse suure rinna puhul, aga on ka 25–40% kergemaid. “Seda, kas naine eelistab kergemaid või raskemaid ning millise kattematerjali ja pinnaga need on, tuleb tal endal tunnetada. Lähtuma peab individuaalsest vajadusest ja eelistusest, kuid ka meditsiinilisest näidustusest. Eelkõige rindkere tursumise riskist, mis võib esineda pärast kaenlaaluste lümfisõlmede eemaldamist,” ütleb Reio Vilipuu.
Proteesi puhul on oluline, et see oleks mugav, loomulik ja istuks hästi rinnahoidjasse. Tähtis on ka jälgida, et liikudes, käsi tõstes ja pikali minnes tunduks protees võimalikult loomulik ja püsiks hästi paigal. Rinnaproteeside kandmiseks on loodud spetsiaalne ilus aluspesugi, mis on samuti saadaval Reio Vilipuu Taastusravikliinikus.
Rinnaproteese saab Eestis soetada 70% soodustusega, kui on olemas retsept ja abivahendi kaart. Rinnaeemalduse läbinud naised saavad retsepti alusel Sotsiaalkindlustusametist abivahendi kaardi ja nende kahe paberi ettenäitamisel on Kotka Tervisemajas asuvas Reio Vilipuu Taastusravikliinikus võimalik saada soodustusega rinnaproteese.

http://www.delfi.ee/news/sisuturundus/sisuturundus/tervisemaja-lubab-pikalt-voib-oodata-joule-mitte-arsti-vastuvotuaega?id=83227157

Shopping Cart
Scroll to Top