Saage tuttavaks: Merit Rohi

Merit Rohi
Merit Rohi

Merit töötab Reio Vilipuu Taastusravikliinikus füsio- ja lümfiterapeudina ning peagi täitub tal meie kliinikus viies tööaasta. Algselt tegeles Merit erinevate kehapiirkondade liiges- ja lihasprobleemide lahendamisega terapeutilisi harjutusi ja manuaalteraapiavõtteid kasutades ning nõustas surveravi osas erinevate veeni- ja lümfihaiguste korral.

Peagi süvenes huvi ka onkoloogilise taastusravi vastu ja millega saaks tursetega patsiente veel enam aidata. Sellest lähtuvalt lisaks läbis lümfiterapeudi täiendõppe ja peale eksami läbimist omandatud lümfiterapeudi kutse. Saadud teadmised andsid võimaluse ja vajalikud oskused aidata ka nimetatud valdkonna patsiente. Aga nagu ikka, mida enam õpid ja teadmisi töös rakendad ning praktiseerid, tuleb olukordi, mida vaja lahendada. Lahenduste leidmiseks on praktiliste täiendkoolitustena Soomes õppinud Merit lisaks armiteraapiat ja AWS ehk Axillary Web Syndrom ehk jäikade lümfisoonte käsitlemist. Eesmärk aidata rinnavähi patsiente kohe lõikuse järgselt ning olla toeks neile kogu taastusravi protsessis alustades operatsiooni eelsest nõustamisest kuni õige rinnaproteesi ja pesu valimiseni. Merit usub, et see, kes abi otsib, seda ka enamasti saab.

Vabal ajal käib ta meelsasti teatris, kontsertidel ja liigub vabas õhus. Ka hindab ta väga aega, mida saab veeta oma sõprade ja lähedaste seltsis, sest nagu ta ise ütleb: “Parimad asjad siin elus on täiesti tasuta.”

Shopping Cart
Scroll to Top